.: مشخصات دورهاین دوره شامل درس(های) زیر می باشد:

(جهت اطلاع از سرفصل دروس، روی نام درس کلیک نمایید.)
مدت دوره
45 ساعت

برگزار کننده
مؤسسه فرهنگي هنري نويد آموزان پارس

شهریه دوره
شهریه معتبر نیست ریال

اعتبار تا تاریخ
اهداف و مهارتها

تاریخچه شروع آموزش برنامه نویسی مخصوص کودکان به دهه 70 و 80 میلادی بر می گردد زمانیکه مدارس با استفاده از زبان های برنامه نویسی همچون Logo و Basic مفاهیم برنامه نویسی را به کودکان آموزش می دادند اما این در حالی بود که این زبان ها نتوانستد آن طور که باید و شاید جای خود را در میان کودکان باز کنند. از جمله دلایل عدم موفقیت این زبان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.       بسیاری از زبان هایی که در گذشته برای آموزش برنامه نویسی به کودکان مورد استفاده قرار می گرفتند دارای ساختار یا Syntax یی بسیار دشوار بوده اند و از همین رو کودکان به این زبان ها جذب نشدند.
2.       مفاهیم برنامه نویسی در قالب نمایش تعدادی عدد پشت سرهم یا کشیدن یک خط افقی که از سمت چپ صفحه نمایش به سمت راست امتداد پیدا می کرد و ... آموزش داده می شد. از آنجا که تمرین هایی از این دست به هیچ کجای زندگی بچه متصل نبود، این دوره های برنامه نویسی خیلی مورد استقبال قرار نگرفتند.
3.       به طور کلی زبان های برنامه نویسی در گذشته در قالبی عرضه می شدند که اگر کودکی در برنامه خود با مشکلی مواجه می شد به سختی می توانست کسی را پیدا کند که مشکل وی را برطرف کند. به همین دلیل با مواجه شدن با مشکلات یکی پس از دیگری کودکان علاقه خود را به این مهارت مهم از دست دادند.
ابزار Construct 2 این چالش های بالا را بهبود بخشیده و برای دانش آموزان و نوجوانان بسیار مناسب است.
 

 


شرایط شرکت کنندگان  
  • آشنايي حداقل با زبان انگليسي و رياضيات
  • توانايي تحليل الگوريتم هاي ابتدايي

  پیش نیاز دوره